Chrám sv. Andělů a sv. Filareta Nového Vyznavače v Praze

Adresa: Kováků 18, Praha 5 – Smíchov, 150 00

Telefon: 724 881 470 (otec Jeremiáš Cvak)

Email: jerjerjez@gmail.cz

>> Aktuální rozpis bohoslužeb zde

Jak se dostat do chrámu

Chrám se nachází v podzemním prostoru domu Kováků 18, vstup do domu je otevřen vždy na začátku bohoslužby. V případě příchodu v průběhu bohoslužby prosím zazvoňte na označený zvonek nebo prozvoňte na číslo 608 91 66 01 (kostelník).

Nejjednodušší dopravní spojení MHD je ze zastávky metra B „Anděl“ přes výstup „Na Knížecí“ a pak asi 5 minut chůzí nahoru kolem Ženských domovů a doleva do ulice Kováků.


Autem
Ulice Kováků se nachází v tzv. fialové parkovací zóně – o víkendu a ve státní svátky je v ní parkování zdarma. K parkování se dá také využít parkoviště nedalekého obchodního centrum Nový Smíchov (ve všední dny na 3 hodiny zdarma, o víkendu na 5 hodin zdarma), ze kterého je možné dojít ulicí Stroupežnického na křižovatku u Ženských domovů, kde je třeba odbočit vpravo nahoru, a následně zabočit do ulice Kováků.

 

Sv. Filaret Nový Vyznavač

Holy Angels and Saint Philaret the New Confessor Orthodox Church

Address: Kovaku 18, 150 00 Prague, Czech Republic

Served by Father Jeremiah Cvak

Email: praha@orthodoxiachristiana.cz

Telephone: (00420) 724 881 470

Divine Liturgy: Every 1st and 3th Sunday in the month. Beginning at 9.00 am.

The Church belongs to the Diocese of Moravia, which has as its borders the territory of Czech Republic, Slovakia and Poland.

Locum Tenens of our Diocese is His Eminence, the Most Reverend Bishop Klemes (Clement) of Gardikon.

His Eminence is a member of the Synod of Bishops of the Church of the Genuine Orthodox Christians of Greece (Old Calendar), under the presidency of His Beatitude, Archbishop Kallinikos of Athens and All Greece. You can find more information on the official website of our Holy Synod – www.ecclesiagoc.gr (greek) or on the official website of the Holy Metropolis of Oropos and Phyle – www.hsir.org (greek/english).